Optymalizacja kosztów floty

Transport stanowi zarówno bardzo ważny, ale również wysoko kosztowy element działalności wielu firm. Właściwe zarządzanie flotą prowadzi do optymalizacji kosztów z nią związanych i pomaga w sprawnym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Takie działanie wymaga jednak specjalistycznej wiedzy oraz umiejętności. Jest to skomplikowany proces, właśnie dlatego warto powierzyć to zadanie specjalistom.

Właściwe zarządzanie pojazdami służbowymi jest bardzo istotne. Chcąc zoptymalizować koszty z nim związane, warto skorzystać z usług profesjonalistów oraz sprawdzonych rozwiązań. Jest to rozwiązanie adresowane dla każdej firmy, niezależnie od rozmiarów jej floty oraz rodzaju wykorzystywanych pojazdów.

Czym są usługi zarządzania flotą oraz optymalizacji jej kosztów?

Nasz Zespół połączył swoje doświadczenia branżowe, aby zapewnić dostosowane, ale też kompleksowe rozwiązania dla każdej floty.  Niezależnie od Twoich oczekiwań, czy też planów jesteśmy gotowi, aby dla Ciebie i Twojej floty opracować najskuteczniejsze strategie dla osiągnięcia Twoich celów. Dlatego koncentrujemy się na dokładnym poznaniu Twojej kultury organizacyjnej i procesów w obszarach obsługi floty, aby opracować indywidualne rozwiązania. Łącząc dane z doświadczeniem i oparte na współpracy podejście zorientowane na klienta, możemy znacząco wpłynąć optymalizacyjnie na każdy budżet flotowy.

Kluczowe dla nas jest to, by każdy z pojazdów był w pełni sprawny, a przez to każdy Użytkownik pozostał mobilny. Tylko w ten sposób możliwa jest sprawna realizacja wszelkich zleceń, czy transportu towarów. Przykładamy tutaj dużą wagę do systematycznego kontrolowania stanu technicznego wszystkich pojazdów przez cykliczne kontrole.

Na optymalizację kosztów utrzymania pojazdów składa się wiele czynników. Wpływ ma na nie między innymi sposób przewożenia osób lub towarów, przebieg danego pojazdu, a nawet okolica po jakiej auto się porusza. Biorąc pod uwagę wszystkie zależności, zespół specjalistów jest w stanie dokładnie przeanalizować zużycie floty oraz dokonać jego optymalizacji. Usługi zarządzania flotą pozawalają na optymalizację kosztów i ułatwiają analizy oraz planowanie do wskazywania kierunków decyzyjnych, dzięki czemu można uniknąć wielu niekomfortowych sytuacji , które przyczyniłyby się do opóźnienia w realizacji powierzonych flocie zadań.

W obrębie optymalizacji kosztów floty znajduje się również proces zgłaszania oraz likwidacji szkód komunikacyjnych, dzięki temu, że rola osoby prowadzącej pojazd zostanie ograniczona do minimum. Wystarczy, że zgłosi ona zdarzenie drogowe, a specjaliści zajmą się przeprowadzeniem reszty formalności.

Kierowanie pojazdów do serwisu

W tym zakresie z pomocą przychodzą narzędzia śledzenia czy też analizy on-line pobieranej w czasie rzeczywistym. Fleet Manager korzystając z nowoczesnych rozwiązań, zapewnia sobie zdalną kontrolę wszystkich pojazdów będących w zarządzaniu. Zna on ich aktualny status i może na bieżąco dostarczać informacje na ich temat. To przekłada się na sprawne przeprowadzanie nadzoru oraz planowanie transportu.